Typed Data API enhancements (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Description
pl: Opis

en: Label
pl: Etykieta

en: Text
pl: Tekst

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Select
pl: Wybierz

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Datetime
pl: Data i godzina

en: Datetime Range
pl: Zakres daty i czasu

en: The @title end date cannot be before the start date
pl: Data końcowa @title nie może być wcześniejsza niż data początkowa
