Typed Data API enhancements (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Select
tr: Seç

en: Datetime
tr: Tarih/Saat

en: Datetime Range
tr: Tarih Saat Aralığı

en: The @title end date cannot be before the start date
tr: @title bitiş tarihi, başlangıç tarihinden önce olamaz
