Typed Data API enhancements (8.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Description
ar: الوصف

en: Label
ar: التسمية

en: Text
ar: نص

en: Start date
ar: تاريخ البداية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Select
ar: إختيار

en: Textarea
ar: منطقة نص

en: Datetime Range
ar: مدى التاريخ والوقت
