Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Delete
sv: Radera

en: Size
sv: Storlek

en: Label
sv: Etikett

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: About
sv: Om

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder
