Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to lt translation catalogue (12 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Size
lt: Dydis

en: Label
lt: Etiketė

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: About
lt: Apie

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Placeholder: @placeholder
lt: Vietaženklis: @placeholder
