Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Delete
ru: Удалить

en: Size
ru: Размер

en: Label
ru: Метка

en: Fax
ru: Факс

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: About
ru: Информация

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Field types
ru: Типы полей

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder
