Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Delete
fa: حذف

en: Size
fa: اندازه

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: About
fa: درباره

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
