Typed Telephone (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Size
nl: Grootte

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: About
nl: Over

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Work
nl: Werk

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
