Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Home
pt: Início

en: Delete
pt: Apagar

en: Size
pt: Tamanho

en: Label
pt: Rótulo

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: About
pt: Sobre

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
