Typed Telephone (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Delete
tr: Sil

en: Size
tr: Boyut

en: Label
tr: Etiket

en: Fax
tr: Faks

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: About
tr: Hakkında

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder
