Uber Affiliate (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: More
fr: Plus

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Home page
fr: Page d'accueil

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Referrer
fr: Référent

en: Clicks
fr: Clics

en: Allowed content types
fr: Types de contenus permis

en: About
fr: À propos

en: Currency symbol
fr: Symbole de la devise

en: Enter the symbol used to denote money in your locale. Example: in the US, France, and the UK, the symbols are typically <b>&dollar;</b>, <b>&euro;</b> and <b>&pound;</b>, respectively.
fr: Saisir le symbole utilisé pour désigner l'argent dans vos paramètres régionaux. Exemple : aux États-Unis, en France et au Royaume-Uni, les symboles sont généralement <b>&dollar;</b>, <b>&euro;</b> and <b>&pound;</b>,, respectivement.
