Uber Publisher Breaking News (8.x-5.0-alpha1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: On
de: An

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Off
de: Aus

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Apply
de: Anwenden

en: Headline
de: Überschrift

en: Post to Twitter
de: Auf Twitter veröffentlichen

en: Administrative title
de: Administrativer Titel

en: Asc
de: Aufsteigend

en: <button type="button" data-role="none" class="slick-prev" aria-label="Previous" tabindex="0" role="button">Previous</button>
de: <button type="button" data-role="none" class="slick-prev" aria-label="Previous" tabindex="0" role="button">Vorheriger</button>

en: <button type="button" data-role="none" class="slick-next" aria-label="Next" tabindex="0" role="button">Next</button>
de: <button type="button" data-role="none" class="slick-next" aria-label="Next" tabindex="0" role="button">Nächster</button>
