Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (26 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Author
bs: Autor

en: Language
bs: Jezik

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: None
bs: Nijedan

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Attachment
bs: Prilog

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: comment
bs: komentar

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.
