Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Article
ro: Articol

en: Articles
ro: Articole

en: Comments
ro: Comentarii

en: Tags
ro: Etichete

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Feed
ro: Flux

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: <none>
ro: <nimic>

en: Attachment
ro: Anexă

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Token
ro: Simbol

en: author
ro: autor

en: Glossary
ro: Glosar

en: Changed
ro: Schimbat

en: comment
ro: comentariu

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Offset
ro: Decalaj

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Taxonomy term page
ro: Pagina unui termen de taxonomie

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The time that the custom block was last edited.
ro: Momentul în care blocul personalizat a fost editat ultima dată.

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: A brief description of your block.
ro: O scurtă descriere a blocului.

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Site section links
ro: Legături către secțiuni site

en: All content, by letter.
ro: Tot conținutul, după litere.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ro: Conținut aparținând unui anumit termen dintr-o taxonomie.
