Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to am translation catalogue (17 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Author
am: ደራሲ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Sort by
am: ደርድር

en: comment
am: አስተያይት

en: Tabs
am: ትሮች

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
