Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Article
ar: مقال

en: Articles
ar: المقالات

en: Comments
ar: التعليقات

en: Tags
ar: وسوم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: Attachment
ar: المرفق

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Desc
ar: تنازلي

en: Content queue
ar: طابور المحتوى

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: author
ar: مؤلف

en: Glossary
ar: القاموس

en: Changed
ar: تم التغير

en: comment
ar: تعليق

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Taxonomy term page
ar: صفحة مصطلح تصنيف

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
