Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (55 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Language
fi: Kieli

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Comments
fi: Kommentit

en: Tags
fi: Tagit

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Feed
fi: Syöte

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Section
fi: Osio

en: <none>
fi: <ei mitään>

en: Attachment
fi: Liite

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Original image
fi: Alkuperäinen kuva

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Token
fi: Muuttuja

en: author
fi: kirjoittaja

en: Glossary
fi: Sanasto

en: Changed
fi: Muuttunut

en: comment
fi: kommentti

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Fullscreen
fi: Kokoruututila

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Taxonomy term page
fi: Luokittelusanojen sivu

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Image style: @style
fi: Kuvan tyyli: @style

en: Master
fi: Isäntä

en: The time that the custom block was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kustomoitua lohkoa viimeksi muokattiin.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: A brief description of your block.
fi: Lohkosi lyhyt kuvaus.

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit
