Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (59 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: Read more
nl: Lees meer

en: Article
nl: Artikel

en: Articles
nl: Artikelen

en: Comments
nl: Reacties

en: Tags
nl: Labels

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Section
nl: Sectie

en: <none>
nl: -geen-

en: Attachment
nl: Bijlage

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Last update
nl: Laatst bijgewerkt

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: author
nl: auteur

en: Glossary
nl: Woordenlijst

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: comment
nl: reactie

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Health
nl: Gezondheid

en: Politics
nl: Politiek

en: Technology
nl: Technologie

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Meta tags
nl: Metatags

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Taxonomy term page
nl: Pagina met taxonomietermen

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Asc
nl: Oplopend

en: The time that the custom block was last edited.
nl: Het tijdstip waarop het aangepaste blok voor het laatst is aangepast.

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: A brief description of your block.
nl: Een korte beschrijving van het blok.

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Basic block
nl: Standaardblok

en: A basic block contains a title and a body.
nl: Een standaardblok bevat een titel en een berichttekst.

en: Site section links
nl: Sectielinks van de site

en: All content, by letter.
nl: Alle inhoud, op letter.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
nl: Inhoud van een bepaalde taxonomieterm
