Uber Publisher Core (8.x-5.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Author
pl: Autor

en: Language
pl: Język

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Article
pl: Artykuł

en: Articles
pl: Artykuły

en: Comments
pl: Komentarze

en: Tags
pl: Tagi

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Feed
pl: Zasób

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Section
pl: Sekcja

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: Attachment
pl: Załącznik

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Full
pl: Pełny

en: Token
pl: Wzorzec

en: author
pl: autor

en: Glossary
pl: Słownik

en: Changed
pl: Zmieniono

en: comment
pl: komentarz

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Meta tags
pl: Tagi meta

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: The time that the custom block was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji własnego bloku.

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: A brief description of your block.
pl: Krótki opis twojego bloku.

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: All content, by letter.
pl: Cała zawartość, alfabetycznie

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii
