Uber Publisher In Pictures (8.x-5.0-alpha1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Body
id: Isi

en: On
id: Pada

en: Upload
id: Unggah

en: All
id: Semua

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Pictures
id: Avatar

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Library
id: Pustaka

en: Asc
id: Urutan turun
