Uber Publisher Search (8.x-5.0-alpha1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Search
id: Pencarian

en: type
id: tipe

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Search results
id: Hasil pencarian

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya
