Ubercart (8.x-4.0-alpha2) - en to el translation catalogue (771 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: user
el: χρήστης

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Transaction ID
el: ID συναλλαγής

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Type
el: Τύπος

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Last comment
el: Τελευταίο Σχόλιο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Log
el: Ημερολόγιο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Cost
el: Κόστος

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Purchased
el: Αγοράσθηκε

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: Test
el: Δοκιμή

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Changes
el: Αλλαγές

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Catalog
el: Κατάλογος

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Display
el: Εμφάνιση

en: never
el: ποτέ

en: Component
el: Συστατικό

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: n/a
el: δ/υ

en: User
el: Χρήστης

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Create
el: Δημιουργία

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Year
el: Έτος

en: Page
el: Σελίδα

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Never
el: Ποτέ

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Message text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Click here
el: Κλικ εδώ

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: N/A
el: Μ/Δ

en: configure
el: ρύθμιση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Month
el: Μήνας

en: Add line
el: Προσθήκη γραμμής

en: Price
el: Tιμή

en: Customers
el: Πελάτες

en: Customer
el: Πελάτης

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: customer
el: πελάτης

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Code
el: Κωδικός

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payments
el: Πληρωμές

en: print
el: εκτύπωση

en: Store
el: Κατάστημα

en: Company
el: Εταιρία

en: node
el: κόμβος

en: Method
el: Μέθοδος

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Israel
el: Ισραήλ

en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Russian Federation
el: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Chile
el: Χιλή

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Libya
el: Λιβύη

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Day
el: Ημέρα

en: Mon
el: Δευ

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: SKU
el: Κωδικός

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Destination
el: Προορισμός

en: Button
el: Κουμπί

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Operator
el: Τελεστής

en: Order
el: Σειρά

en: Credit Card
el: Πιστωτική κάρτα

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Do not display
el: Να μην εμφανίζονται

en: Anonymous users
el: Ανώνυμοι χρήστες

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Expiration
el: Λήξη

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Expiration date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Threshold
el: Όριο

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Fax number
el: Αριθμός φαξ

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Germany
el: Γερμανία

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίζε

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Νησί Μπουβέ

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el: Νησιά Καϋμάν

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el: Τσαντ

en: China
el: Κίνα

en: Christmas Island
el: Νησί των Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νησιά Κόκος (Κήλινγκ)

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: Denmark
el: Δανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισσάου

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Heard Island and McDonald Islands
el: Νήσοι Χερντ και Μακντόναλντ

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζία

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Monaco
el: Μονακό

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Montserrat
el: Μοντσερράτ

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: Norfolk Island
el: Νησί Νόρφολκ

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Oman
el: Ομάν

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντα

en: Somalia
el: Σομαλία

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el: Νήσοι Νότια Γεωργία και Νότιες Σάντουιτς

en: Spain
el: Ισπανία

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen
el: Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιδάδ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el: Τερκ και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

en: United States Minor Outlying Islands
el: Απομακρυσμένες Νησίδες των ΗΠΑ

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Wallis and Futuna
el: Ουώλις και Φουτούνα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: (disabled)
el: (απενεργοποιημένο)

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: None.
el: Κανένα.

en: The settings have not been saved because of the errors.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν επειδή υπάρχουν σφάλματα.

en: Select one...
el: Επιλέξτε ένα...

en: Production
el: Παραγωγή

en: Units
el: Μονάδες

en: Shipping method:
el: Μέθοδος αποστολής:

en: Taxes
el: Φόροι

en: Tax rate
el: Συντελεστής φόρου

en: Delete package
el: Διαγραφή πακέτου

en: Match
el: Ταιριάζει

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Shopping cart
el: Καλάθι αγορών

en: Your item(s) have been updated.
el: Ενημερώθηκαν το αντικείμενο(α) σας.

en: Cart
el: Καλάθι

en: Transaction key
el: Κλειδί συναλλαγής

en: Credit card details
el: Λεπτομέρειες πιστωτικής κάρτας

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Shipping
el: Έξοδα αποστολής

en: Day(s)
el: Ημέρα(ες)

en: Week(s)
el: Εβδομάδα(ες)

en: Year(s)
el: Έτος(η)

en: Order history
el: Ιστορικό παραγγελίας

en: Product
el: Προϊόν

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Shipping address
el: Διεύθυνση αποστολής

en: Ship to:
el: Αποστολή σε:

en: Payment method
el: Τρόπος πληρωμής

en: Balance
el: Υπόλοιπο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Received
el: Λήφθηκε

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Products
el: Προϊόντα

en: Product settings
el: Ρυθμίσεις προϊόντος

en: Street address
el: Διεύθυνση

en: Testing
el: Δοκιμές

en: Transaction ID:
el: ID συναλλαγής:

en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Sao Tome and Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Saint Vincent and the Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Pounds
el: Λίβρες

en: Grams
el: Γραμμάρια

en: Kilograms
el: Κιλά

en: Feet
el: Πόδια

en: Guernsey
el: Γκέρνσεϊ

en: Jersey
el: Τζέρσεϊ

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: Print invoice
el: Εκτύπωση τιμολογίου

en: Formatted
el: Μορφοποιημένο

en: day(s)
el: ημέρα(ες)

en: week(s)
el: εβδομάδα(ες)

en: month(s)
el: μήνας(ες)

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Percentage (%)
el: Ποσοστό (%)

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικό Έδαφος Ινδικού Ωκεανού

en: Croatia
el: Κροατία

en: Macedonia
el: Σκόπια

en: Pitcairn
el: Νήσοι Πίτκαιρν

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: Contact phone number
el: Τηλέφωνο επικοινωνίας

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Permission
el: Άδεια

en: Order ID
el: ID παραγγελίας

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Rate
el: Συντελεστής

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
el: Σφάλμα κατά την πληρωμή. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας για να βεβαιωθείτε πως η παραγγελία σας έχει υποβληθεί.

en: A payment has been accepted.
el: Μια πληρωμή έγινε δεκτή.

en: Ubercart - core (optional)
el: Ubercart - core (προαιρετικό)

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Purchase date
el: Ημερομηνία αγοράς

en: year(s)
el: έτος(οι)

en: product
el: προϊόν

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Saved addresses
el: Αποθηκευμένες διευθύνσεις

en: Packages
el: Πακέτα

en: Package
el: Πακέτο

en: Add role
el: Προσθήκη ρόλου

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: Order #
el: Παραγγελία #

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: daily
el: καθημερινά

en: weekly
el: εβδομαδιαία

en: Billing information
el: Πληροφορίες Χρέωσης

en: Company name
el: Όνομα εταιρίας

en: Search returned no results.
el: Η αναζήτησή δεν έδωσε αποτελέσματα.

en: Reports
el: Αναφορές

en: Report
el: Αναφορά

en: Report settings
el: Ρυθμίσεις αναφοράς

en: Contact name
el: Όνομα επαφής

en: Payment method title
el: Τίτλος μεθόδου πληρωμής

en: Order created through website.
el: Η παραγγελία δημιουργήθηκε μέσω του ιστοτόπου.

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Metric
el: Μετρικό σύστημα

en: Not checked
el: Δεν ελέγχθηκε

en: View cart
el: Δείτε το καλάθι

en: Shipping Address:
el: Διεύθυνση αποστολής:

en: Order #:
el: Παραγγελία #:

en: Shipping Method:
el: Μέθοδος αποστολής:

en: Ship
el: Αποστολή

en: This order has no comments associated with it.
el: Η παραγγελία δεν έχει συνδεόμενα σχόλια.

en: Product reports
el: Αναφορές προϊόντος

en: Sales per year
el: Πωλήσεις ανά έτος

en: Update report
el: Ενημέρωση αναφοράς

en: Number of orders
el: Αριθμός των παραγγελιών

en: Edit package
el: Επεξεργασία πακέτου

en: Shipments
el: Αποστολές

en: New shipment
el: Νέα αποστολή

en: Cancel shipment
el: Ακύρωση αποστολής

en: Delete shipment
el: Διαγραφή αποστολής

en: Ship packages
el: Αποστολή πακέτων

en: Package ID
el: ID πακέτου

en: Shipping type
el: Τύπος αποστολής

en: Package type
el: Τύπος πακέτου

en: Shipment ID
el: ID αποστολής

en: Tracking number
el: Αριθμός εντοπισμού

en: cancel shipment
el: ακύρωση αποστολής

en: This order's products have not been organized into packages.
el: Τα προϊόντα αυτής της παραγγελίας δεν έχουν οργανωθεί σε πακέτα.

en: Payment received
el: Η πληρωμή ελήφθη

en: Currency code
el: Κωδικός νομίσματος

en: Enter
el: Εισαγωγή

en: Order complete
el: Η παραγγελία ολοκληρώθηκε

en: Payment methods
el: Τρόποι πληρωμής

en: File download
el: Λήψη αρχείου

en: Credit card
el: Πιστωτική κάρτα

en: Order total:
el: Σύνολο παραγγελίας:

en: Subtotal:
el: Υποσύνολο:

en: Address book
el: Ατζέντα διευθύνσεων

en: Base price
el: Τιμή βάσης

en: Tax
el: Φόρος

en: Default price
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Pickup type
el: Τύπος παραλαβής

en: You do not have any items in your shopping cart.
el: Δεν έχετε κανένα προϊόν στο καλάθι αγορών σας.

en: You must enter a number for the amount.
el: Πρέπει να εισάγετε έναν αριθμό για το ποσό.

en: Specify and collect payment for an order.
el: Προσδιορίστε και εισπράξτε την πληρωμή για μια παραγγελία.

en: Customer Supplied Package
el: Συσκευασία Προερχόμενη από τον Πελάτη

en: Pallet
el: Παλέτα

en: Credit card encryption
el: Κρυπτογράφηση πιστωτικής κάρτας

en: Credit card on a secure server:
el: Πιστωτική κάρτα σε ασφαλές περιβάλλον:

en: Credit card/eCheck
el: Πιστωτική Κάρτα / Ηλεκτρονική Επιταγή

en: Select your payment type:
el: Επιλέξτε τον τύπο πληρωμής:

en: Secret word for order verification
el: Μυστική λέξη για επιβεβαίωση της παραγγελίας

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
el: Ενεργοποίηση κατάστασης δοκιμής, η οποία επιτρέπει εικονικές παραγγελίες για πειραματισμό.

en: Language preference
el: Γλώσσα προτίμησης

en: credit card
el: πιστωτική κάρτα

en: Order @order_id
el: Παραγγελία @order_id

en: Authorization only
el: Μόνο με εξουσιοδότηση

en: (Last 4)
el: (Τελευταία 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
el: Έχετε εισάγει έναν μη έγκυρο αριθμό πιστωτικής κάρτας.

en: Order status
el: Κατάσταση παραγγελίας

en: Card type
el: Τύπος κάρτας

en: Card owner
el: Ιδιοκτήτης κάρτας

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: Issuing bank
el: Τράπεζα έκδοσης

en: Order total: @total
el: Σύνολο παραγγελίας: @total

en: Balance: @balance
el: Υπόλοιπο: @balance

en: ZIP/Postal code
el: Ταχ. Κώδικας

en: The credit card type did not pass validation.
el: Ο τύπος της πιστωτικής κάρτας δεν πέρασε τον έλεγχο επικύρωσης.

en: Continue with checkout to complete payment.
el: Συνεχίστε την επικύρωση της παραγγελίας για να ολοκληρώσετε και την πληρωμή.

en: Select a payment method from the following options.
el: Επιλέξτε τρόπο πληρωμής από τις παρακάτω επιλογές.

en: Paying by
el: Πληρωμή μέσω

en: Show the order total preview on the payment pane.
el: Προβολή της προεπισκόπησης του συνολικού κόστους παραγγελίας στο παράθυρο πληρωμών.

en: Checkout cannot be completed without any payment methods enabled. Please contact an administrator to resolve the issue.
el: Η επικύρωση της παραγγελίας δεν μπορεί να ολοκληρωθεί χωρίς να ενεργοποιηθεί κάποια μέθοδος πληρωμής. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή για επίλυση του θέματος.

en: Method: @payment_method
el: Μέθοδος: @payment_method

en: Update order status on full payment
el: Ανανέωση της κατάστασης παραγγελίας μετά την εξόφληση

en: A payment gets entered for an order
el: Γίνεται πληρωμή για μία παραγγελία.

en: Check the order balance
el: Έλεγξε το υπόλοιπο της παραγγελίας

en: Balance is less than !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι μικρότερο του !zero.

en: Balance is less than or equal to !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι μικρότερο ή ίσο του !zero.

en: Balance is equal to !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι ίσο του !zero.

en: Balance is greater than !zero.
el: Το υπόλοιπο είναι μεγαλύτερο του !zero.

en: The payment method of the order.
el: Μέθοδος πληρωμής της παραγγελίας.

en: The payment balance of the order
el: Το υπόλοιπο εξόφλησης της παραγγελίας

en: Payment entered.
el: Η πληρωμή εισήχθηκε.

en: Are you sure you want to delete this payment?
el: Είστε βέβαιος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την πληρωμή;

en: Payment deleted.
el: Η πληρωμή διαγράφηκε.

en: Receive Check
el: Παραλαβή Επιταγής

en: Cash on delivery
el: Αντικαταβολή

en: Desired delivery date:
el: Επιθυμητή ημερομηνία παράδοσης:

en: Your final order total exceeds the maximum for COD payment.  Please go back and select a different method of payment.
el: Το συνολικό ποσό της παραγγελίας σας ξεπερνά το μέγιστο για αντικαταβολή. Παρακαλώ επιστρέψτε πίσω και επιλέξτε μια άλλη μέθοδο πληρωμής.

en: Maximum order total eligible for COD
el: Μέγιστο όριο συνολικού ποσού παραγγελίας για πληρωμή με αντικαταβολή μετρητών

en: Set to 0 for no maximum order limit.
el: Βάλτε 0 για να μην υπάρχει ανώτατο όριο ποσού παραγγελίας.

en: Let customers enter a desired delivery date.
el: Αφήστε τους πελάτες να βάζουν την ημερομηνία παράδοσης που επιθυμούν.

en: Enter a desired delivery date:
el: Εισάγετε μία ημερομηνία παράδοσης που σας βολεύει καλύτερα:

en: Checks should be made out to:
el: Οι επιταγές πρέπει να στέλνονται σε:

en: Mail to
el: Ταχυδρόμηση σε

en: Clear Date:
el: Ημερομηνία εκκαθάρισης:

en: Check received
el: Η επιταγή παραλήφθηκε

en: Expected clear date:
el: Αναμενόμενη ημερομηνία εκκαθάρισης:

en: Direct checks to a person or department.
el: Άμεσες επιταγές σε πρόσωπο ή τμήμα.

en: Instructions for customers on the checkout page.
el: Οδηγίες για τους πελάτες στην σελίδα ολοκλήρωσης της παραγγελίας.

en: Personal and business checks will be held for up to 10 business days to ensure payment clears before an order is shipped.
el: Προσωπικές και εταιρικές επιταγές θα δεσμεύονται για 10 εργάσιμες μέρες, ώστε να είναι σίγουρο ότι η πληρωμή εκτελέστηκε πριν την αποστολή (παράδοση) της παραγγελίας.

en: Any notes about the check, like type or check number.
el: Σημειώσεις που αφορούν την επιταγή, όπως τύπος ή αριθμός επιταγής.

en: Expected clear date
el: Αναμενόμενη ημερομηνία εκκαθάρισης

en: Receive check
el: Λήψη επιταγής

en: Order balance:
el: Υπόλοιπο παραγγελίας:

en: Check received, expected clear date of @date.
el: Η επιταγή έχει ληφθεί, αναμενόμενη ημερομηνία εκκαθάρισης την @date.

en: Review order
el: Επισκόπηση παραγγελίας

en: Submit order
el: Υποβολή παραγγελίας

en: Order comments
el: Παρατηρήσεις παραγγελίας

en: Special instructions or notes regarding your order.
el: Ειδικές οδηγίες ή σημειώσεις σχετικά με την παραγγελία σας.

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
el: Το όνομα που θα φαίνεται στον πελάτη όταν επιλέγει μια μέθοδο αποστολής στην ολοκλήρωση της παραγγελίας.

en: Shipping quotes
el: Έξοδα αποστολής

en: Calculate shipping cost
el: Υπολογισμός εξόδων αποστολής

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
el: Τα έξοδα αποστολής υπολογίζονται αυτόματα όταν εισάγετε τη διεύθυνσή σας. Μπορείτε να κάνετε χειροκίνητη ενημέρωση πατώντας το κουμπί παρακάτω.

en: Click to calculate shipping
el: Πατήστε για να υπολογίσετε τα έξοδα αποστολής

en: Get shipping quotes
el: Υπολογισμός εξόδων αποστολής

en: Shipping Quotes
el: Έξοδα Αποστολής

en: Delivery Address:
el: Διεύθυνση αποστολής:

en: Saved Addresses
el: Αποθηκευμένες διευθύνσεις

en: Password field is required.
el: Το πεδίο του κωδικού είναι υποχρεωτικό.

en: Total Charges
el: Συνολικές χρεώσεις

en: Number of options
el: Αριθμός επιλογών

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Default cost
el: Προεπιλεγμένο κόστος

en: Default product SKU: @sku
el: Προεπιλεγμένος Κωδικός προϊόντος: @sku

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
el: Πληροφορίες για την παραγγελία σας θα σταλούν στην παρακάτω διεύθυνση e-mail του λογαριασμού σας.

en: Confirm e-mail address
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης e-mail

en: Confirm password
el: Επιβεβαίωση συνθηματικού

en: My delivery information is the same as my billing information.
el: Τα στοιχεία αποστολής είναι ίδια με τα στοιχεία τιμολόγησης.

en: Enter your billing address and information here.
el: Εισάγετε την διεύθυνση και τις πληροφορίες για την χρέωση των προϊόντων.

en: My billing information is the same as my delivery information.
el: Τα στοιχεία τιμολόγησης είναι ίδια με τα στοιχεία αποστολής.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή την περιοχή για οδηγίες ή ερωτήσεις που αφορούν την παραγγελία σας.

en: Checkout settings
el: Ρυθμίσεις ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: There are no products in your shopping cart.
el: Δεν υπάρχουν προιόντα στο καλάθι σας.

en: Cart contents
el: Περιεχόμενα καλαθιού

en: Customer information
el: Πληροφορίες πελάτη

en: Delivery information
el: Στοιχεία αποστολής προϊόντων

en: Continue shopping
el: Συνεχίστε τις αγορές

en: Update cart
el: Ενημέρωση καλαθιού

en: Ubercart - core
el: Ubercart - πυρήνας

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
el: Τα σχόλια παραγγελιών χρησιμοποιούνται κατά κύριο λόγο για την επικοινωνία με τον πελάτη.

en: View orders
el: Εμφάνιση παραγγελιών

en: View and process the orders received through your website.
el: Δείτε και διαχειριστείτε τις παραγγελίες που έγιναν μέσω της ιστοσελίδας σας.

en: Create an empty new order.
el: Δημιουργία μιας νέας, κενής, παραγγελίας.

en: Search orders
el: Αναζήτηση παραγγελίας

en: Search existing orders.
el: Αναζήτηση στις υπάρχοντες παραγγελίες.

en: The order total.
el: Το συνολικό ποσό της παραγγελίας.

en: Line items
el: Στοιχεία γραμμής

en: View the order comments, used for communicating with customers.
el: Επισκόπηση των σχολίων της παραγγελίας, που χρησιμοποιούνται για την επικοινωνία με τους πελάτες.

en: In checkout
el: Κατά την ολοκλήρωση

en: Billing first name
el: Όνομα τιμολόγησης

en: Billing last name
el: Επώνυμο τιμολόγησης

en: Billing company
el: Εταιρία πληρωμής

en: Click to open a window with a printable invoice.
el: Πατήστε για να ανοίξει ένα παράθυρο με το τιμολόγιο προς εκτύπωση.

en: Search by name or model/SKU (* is the wildcard)
el: Αναζήτηση με το όνομα ή το μοντέλο/κωδικό (* για μπαλαντέρ)

en: Order comments:
el: Παρατηρήσεις παραγγελίας:

en: E-mail Address:
el: Διεύθυνση e-mail:

en: Billing Address:
el: Διεύθυνση τιμολόγησης:

en: Payment Method:
el: Τρόπος πληρωμής:

en: Order Summary:
el: Σύνολο Παραγγελίας:

en: Thanks again for shopping with us.
el: Σας ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε για τις αγορές σας.

en: Product SKU/model.
el: Κωδικός προϊόντος/μοντέλο.

en: Display price
el: Τιμή εμφάνισης

en: The following are total orders, products, sales, and average order totals for each store customer. Clicking on the header links will toggle a descending or ascending order for that column. Clicking on a customer's name will take you to a detailed list of orders that customer has made. Clicking on a customers username will take you to their account page.
el: Τα παρακάτω αφορούν συνολικές παραγγελίες, πωλήσεις και μέσους όρους συνόλου παραγγελιών για κάθε πελάτη του καταστήματος. Πατώντας στους συνδέσμους των επικεφαλίδων μπορείτε να αλλάξετε την σειρά ταξινόμησης σε αύξουσα ή φθίνουσα για την αντίστοιχη στήλη. Πατώντας πάνω στο όνομα του πελάτη θα μεταφερθείτε στη λεπτομερή λίστα παραγγελιών του συγκεκριμένου πελάτη. Πατώντας πάνω στο όνομα χρήστη του πελάτη θα μεταφερθείτε στη σελίδα του λογαριασμού του.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
el: Κρατήστε το πλήκτρο Ctrl + κλικ για επιλογή πολλαπλών καταστάσεων.

en: Only show SKUs that are below their threshold.
el: Δείξε μόνο τους κωδικούς προϊόντων που έχουν απόθεμα κάτω από το όριο.

en: View customers
el: Προβολή πελατών

en: Country settings
el: Ρυθμίσεις χωρών

en: Store settings
el: Ρυθμίσεις καταστήματος

en: Customer's first name
el: Το όνομα πελάτη

en: City name
el: Το όνομα της πόλης

en: Primary customer address
el: Κύρια διεύθυνση του πελάτη

en: Footer message for store pages
el: Μήνυμα υποσέλιδου στις σελίδες του καταστήματος

en: Display currency sign after amount.
el: Εμφάνιση του συμβόλου νομίσματος μετά το ποσό.

en: Number of decimal places
el: Αριθμός δεκαδικών θέσεων

en: Weight format
el: Μορφή βάρους

en: Subtotal excluding taxes
el: Μερικό σύνολο χωρίς τους φόρους

en: Changed %title to %amount.
el: %title τροποποιήθηκε σε %amount.

en: Removed %title.
el: Αφαιρέθηκε %title.

en: Added %amount for %title.
el: Προστέθηκε %amount για %title.

en: Taxed product types
el: Τύποι φορολογημένων προϊόντων

en: The tax rate as a percent or decimal. Examples: 6%, .06
el: Συντελεστής φόρου ως τιμή επί τοις εκατό ή δεκαδικός αριθμός. Παραδείγματα: 6% ή 0,06

en: Isle of Man
el: Νήσος του Μαν

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Saint Pierre and Miquelon
el: Σαιν Πιερ και Μικελόν

en: Serbia
el: Σερβία

en: Kosovo
el: Κόσοβο

en: Lira
el: Λίρα

en: Åland Islands
el: Νήσοι Ώλαντ

en: Download file
el: Κατέβασμα αρχείου

en: The model number.
el: Ο αριθμός του μοντέλου.

en: The cost of the product to the store.
el: Το κόστος του προϊόντος για το κατάστημα.

en: Order total
el: Σύνολο παραγγελίας

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: My order history
el: Ιστορικό των παραγγελιών μου

en: The comment body.
el: Το σώμα του σχολίου.

en: SKU:
el: Κωδικός:

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
el: Επιχειρήθηκε να σταλεί ένα τιμολόγιο για την παραγγελία @order_id μέσω email στο @email, αλλά απέτυχε.

en: view order
el: προβολή παραγγελίας

en: Payment failed for order @order_id: @message
el: Η πληρωμή απέτυχε για την παραγγελία @order_id: @message

en: Description: @desc
el: Περιγραφή: @desc

en: Package insurance
el: Ασφάλεια συσκευασίας

en: Add to cart form
el: Φόρμα "Προσθήκη στο καλάθι"

en: renewal
el: ανανέωση

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
el: Εισάγετε τις διευθύνσεις e-mail για να λαμβάνετε ειδοποιήσεις, μία σε κάθε γραμμή. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε tokens παραγγελιών για δυναμικές διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
el: Η απόπειρα αποστολής του email @email που αφορά την παραγγελία @order_id απέτυχε.

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
el: <strong>Κωδικός:</strong> !sku<br />

en: Account details sent to e-mail provided.<br /><br /><strong>Username:</strong> @username<br /><strong>Password:</strong> @password
el: Οι λεπτομέρειες του λογαριασμού στάλθηκαν στο e-mail που δώσατε.<br /><br /><strong>Όνομα χρήστη:</strong> @username<br /><strong>Συνθηματικό:</strong> @password

en: User @uid - @mail
el: Χρήστης @uid - @mail

en: This order has been modified by another user, changes cannot be saved.
el: Αυτή η παραγγελία έχει τροποποιηθεί από κάποιον άλλο χρήστη. Οι αλλαγές δεν μπορούν να αποθηκευθούν.

en: Original order
el: Αρχική παραγγελία

en: E-mail an order update notification
el: Αποστολή ειδοποίησης μέσω e-mail για την τροποποίηση της παραγγελίας

en: Send an order email
el: Αποστολή email για την παραγγελία

en: Email an order invoice
el: Αποστολή e-mail το τιμολόγιο της παραγγελίας

en: - All products -
el: - Όλα τα προϊόντα -

en: Included information
el: Πληροφορίες που συμπεριλαμβάνονται

en: Show the business header and shipping method.
el: Εμφάνιση της επικεφαλίδας της επιχείρησης και του τρόπου αποστολής.

en: Show all of the above plus the help text, email text, and store footer.
el: Εμφάνιση όλων των παραπάνω συν το κείμενο βοήθειας, το κείμενο του e-mail και το υποσέλιδο του καταστήματος.

en: Show all of the above plus the "thank you" message.
el: Εμφάνιση όλων των παραπάνω συν το μήνυμα 'Σας ευχαριστούμε'.

en: Host IP address of the person paying for the order.
el: Διεύθυνση ΙP του προσώπου που πλήρωσε για την παραγγελία.

en: The physical weight.
el: Το φυσικό βάρος.

en: Ubercart product settings
el: Ρυθμίσεις προϊόντων του Ubercart

en: Product image field
el: Πεδίο εικόνας του προϊόντος

en: The price for which the product is sold.
el: Η τιμή πώλησης του προϊόντος.

en: Is a product
el: Είναι προϊόν

en: Total price
el: Τελική τιμή

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> Yes
el: <strong>Πολλαπλασιάζεται με την ποσότητα:</strong> Ναι

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> No
el: <strong>Πολλαπλασιάζεται με την ποσότητα:</strong> Όχι

en: Tax Report
el: Αναφορά Φόρων

en: Taxed products
el: Φορολογημένα προϊόντα

en: Shippable products
el: Προϊόντα που μπορούν να αποσταλούν

en: Any product
el: Οποιοδήποτε προϊόν

en: Add a tax rate
el: Προσθήκη συντελεστή φόρου

en: Apply tax to shippable products only.
el: Εφαρμογή του φόρου μόνο στα προϊόντα που μπορούν να αποσταλούν.

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
el: Ο συντελεστής πρέπει να είναι θετικός αριθμός. Χωρίς τελείες και μόνο μία υποδιαστολή αν είναι δεκαδικός αριθμός.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Start year
el: Έτος έναρξης

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Policy message
el: Μήνυμα πολιτικής

en: Help message shown at checkout.
el: Μήνυμα βοήθειας που εμφανίζεται στην επικύρωση της παραγγελίας.

en: No changes have been logged for this order.
el: Δεν καταγράφηκαν αλλαγές σε αυτή την παραγγελία.

en: The total product quantity of the order.
el: Η συνολική ποσότητα των προϊόντων της παραγγελίας.

en: No orders available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες παραγγελίες.

en: Ubercart price
el: Τιμή Ubercart

en: Ubercart weight
el: Βάρος Ubercart

en: MasterCard
el: Mastercard

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Saint Barthélemy
el: Άγιος Βαρθολομαίος

en: Saint Martin (French part)
el: Άγιος Μαρτίνος Γαλλίας

en: View payments
el: Προβολή πληρωμών

en: Delete payments
el: Διαγραφή πληρωμών

en: You must select a customer before address<br />information is available.<br />
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα πελάτη για να<br />γίνει διαθέσιμη η διεύθυνση.<br />

en: Admin URL
el: URL διαχείρισης

en: Billing phone number
el: Τηλεφωνικός αριθμός τιμολόγησης

en: Create orders
el: Δημιουργία παραγγελιών

en: Administer products
el: Διαχείριση προϊόντων

en: <strong>SKU:</strong> Any<br />
el: <strong>Κωδικός:</strong> Οποιοσδήποτε<br />

en: <strong>Expiration:</strong> never<br />
el: <strong>Λήξη:</strong> ποτέ<br />

en: <strong>Shippable:</strong> Yes<br />
el: <strong>Μπορεί να αποσταλεί:</strong> Ναι<br />

en: <strong>Shippable:</strong> No<br />
el: <strong>Μπορεί να αποσταλεί:</strong> Όχι<br />

en: decreased
el: μειώθηκε

en: increased
el: αυξήθηκε

en: The Ubercart store fax number.
el: Ο αριθμός φαξ του Ubercart καταστήματος.

en: <strong>Role:</strong> @role_name<br />
el: <strong>Ρόλος:</strong> @role_name<br />

en: Comment type
el: Τύπος σχολίου

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Return to the front page.
el: Επιστροφή στην αρχική σελίδα

en: Order number
el: Αριθμός παραγγελίας

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Currency symbol
el: Σύμβολο νομίσματος

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Asc
el: Αύξ

en: Admin page
el: Σελίδα διαχείρισης

en: Curaçao
el: Κουρασάο

en: Réunion
el: Ρεϋνιόν

en: Sint Maarten
el: Άγιος Μαρτίνος
