Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (57 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Approve
de: Bestätigen

en: Operations
de: Aktionen

en: Transactions
de: Transaktionen

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: Notes
de: Hinweise

en: Total
de: Gesamt

en: Check
de: Überprüfen

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Amount
de: Betrag

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Recipient
de: Empfänger

en: Method
de: Methode

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Users
de: Benutzer

en: Order
de: Reihenfolge

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Approved
de: Bestätigt

en: Pending
de: Ausstehend

en: Declined
de: Abgelehnt

en: Due
de: fällig am

en: Transaction status
de: Transaktionsstatus

en: Balance
de: Kontostand

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Apply
de: Anwenden

en: Requester
de: Anfragende Person

en: Request
de: Anforderung

en: Cancelled
de: Abgebrochen

en: Full Name
de: Vollständiger Name

en: Paypal
de: PayPal

en: Offset
de: Versatz

en: Fees
de: Gebühren

en: Fee
de: Gebühr

en: Release
de: Veröffentlichung

en: Decline
de: Ablehnen

en: Bank Name
de: Bankname

en: Total paid
de: Insgesamt gezahlt

en: All transactions
de: Alle Transaktionen

en: Commission
de: Provison

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Bank account
de: Bankkonto

en: Address 2
de: Adresszeile 2

en: The status of the transaction.
de: Der Status dieser Transaktion.

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Deposit
de: Einzahlung

en: Recipient user
de: Empfänger-Benutzerkonto

en: Issuer
de: Aussteller
