Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Approve
fr: Approuver

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Check
fr: Vérifier

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: All
fr: Tout

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Details
fr: Détails

en: Amount
fr: Montant

en: Address
fr: Adresse

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Method
fr: Méthode

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Order
fr: Ordre

en: Sort by
fr: Trier par

en: Approved
fr: Approuvé

en: Pending
fr: En attente

en: Declined
fr: Refusé

en: Transaction status
fr: Statut de la transaction

en: Balance
fr: Solde

en: View transactions
fr: Voir les transactions

en: Completed
fr: Terminé

en: Apply
fr: Appliquer

en: Request
fr: Requête

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Full Name
fr: Nom complet

en: Offset
fr: Décalage

en: Fee
fr: Frais

en: Release
fr: Version

en: Decline
fr: Refuser

en: Total paid
fr: Total payé

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Address 2
fr: Adresse 2

en: Transfer
fr: Transférer

en: The status of the transaction.
fr: Le statut de la transaction.

en: Master
fr: Principal

en: View all transactions
fr: Voir toutes les transactions
