Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Operations
hu: Műveletek

en: Transactions
hu: Tranzakciók

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Check
hu: Csekk

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Details
hu: Részletek

en: Amount
hu: Összeg

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Recipient
hu: Címzett

en: Method
hu: Mód

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Users
hu: Felhasználók

en: Order
hu: Rendelés

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Pending
hu: Függőben

en: Declined
hu: Elutasítva

en: Transaction status
hu: Tranzakció állapota

en: Balance
hu: Egyenleg

en: View transactions
hu: Tranzakciók megtekintése

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Requester
hu: Felkérő

en: Request
hu: Felkérés

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: Offset
hu: Eltolás

en: Fees
hu: Díjak

en: Fee
hu: Díj

en: Release
hu: Kiadás

en: Decline
hu: Elutasítás

en: Total paid
hu: Összes kifizetett

en: All transactions
hu: Minden tranzakció

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Requester user
hu: Felkérő felhasználó

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Recipient user
hu: Címzett felhasználó

en: Issuer
hu: Kibocsátó
