Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Approve
id: Setujui

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Transactions
id: Transaksi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Check
id: Periksa

en: User ID
id: ID Pengguna

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Details
id: Rincian

en: Amount
id: Jumlah

en: Address
id: Alamat

en: Recipient
id: Penerima

en: Method
id: Metode

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Users
id: Pengguna

en: Order
id: Urutan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved
id: Disetujui

en: Pending
id: Tertunda

en: Transaction status
id: Status transaksi

en: Completed
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Request
id: Permintaan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Address 2
id: Alamat 2

en: Asc
id: Urutan turun
