Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Transactions
nl: Transacties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Notes
nl: Notities

en: Total
nl: Totaal

en: Check
nl: Controleer

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Amount
nl: Bedrag

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Method
nl: Methode

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Users
nl: Gebruikers

en: Order
nl: Volgorde

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Pending
nl: In afwachting

en: Declined
nl: Afgewezen

en: Transaction status
nl: Transactiestatus

en: Balance
nl: Balans

en: Completed
nl: Voltooid

en: Apply
nl: Toepassen

en: Request
nl: Verzoek

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Fees
nl: Extra kosten

en: Fee
nl: Extra kosten

en: Decline
nl: Afwijzen

en: Total paid
nl: Totaal betaald

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Requester user
nl: Aanvrager

en: Transfer
nl: Overdracht

en: Asc
nl: Oplopend

en: Recipient user
nl: Ontvanger

en: Issuer
nl: Uitgever
