Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Status
pt: Estado

en: Approve
pt: Aprovar

en: Operations
pt: Operações

en: Transactions
pt: Transacções

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: Notes
pt: Anotações

en: Check
pt: Verificar

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Details
pt: Detalhes

en: Amount
pt: Quantia

en: Address
pt: Morada

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Method
pt: Método

en: Configuration
pt: Configuração

en: Users
pt: Utilizadores

en: Order
pt: Ordem

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Approved
pt: Aprovado

en: Pending
pt: Pendente

en: Due
pt: Vencimento

en: Balance
pt: Saldo

en: Completed
pt: Concluído

en: Apply
pt: Aplicar

en: Requester
pt: Solicitante

en: Request
pt: Pedido

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Full Name
pt: Nome completo

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Fees
pt: Taxas

en: Fee
pt: Taxa

en: Net amount
pt: Valor líquido

en: Decline
pt: Rejeitar

en: Total paid
pt: Total pago

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Address 2
pt: Bairro

en: Requester user
pt: Utilizador requisitante

en: Master
pt: Principal
