Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Operations
tr: İşlemler

en: Transactions
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Notes
tr: Notlar

en: Total
tr: Toplam

en: Check
tr: Çek

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Amount
tr: Miktar

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Method
tr: Yöntem

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Order
tr: Sıralama

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Approved
tr: Onaylı

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Declined
tr: Reddedildi

en: Balance
tr: Bakiye

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Apply
tr: Uygula

en: Ubercart - extra
tr: Ubercart - ilave

en: Requester
tr: İstek sahibi

en: Request
tr: İstek

en: Cancelled
tr: İptal

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Release
tr: Sürüm

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Address 2
tr: Adres 2

en: Requester user
tr: İstek yapan kullanıcı

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
