Ubercart Funds (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Operations
ja: 操作

en: Transactions
ja: トランザクション

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Notes
ja: ノート

en: Total
ja: 合計

en: Check
ja: 小切手

en: User ID
ja: ユーザーID

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Details
ja: 詳細

en: Amount
ja: 量

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Recipient
ja: 受信者

en: Method
ja: メソッド

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Users
ja: ユーザー

en: Order
ja: オーダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Approved
ja: 承認済み

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Declined
ja: 拒否

en: Transaction status
ja: トランザクションのステータス

en: Balance
ja: 残高

en: Completed
ja: 完了

en: Apply
ja: 適用

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Offset
ja: オフセット

en: Decline
ja: 拒否する

en: Total paid
ja: 支払総額

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
