Dropdown Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Attribute
ca: Atribut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Type
ca: Tipus

en: Required
ca: Necessari

en: User
ca: Usuari

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Customer
ca: Client

en: Store
ca: Botiga

en: Class
ca: Classe

en: Product
ca: Producte

en: Select
ca: Seleccioneu

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Radios
ca: Botons d'opció

en: Checkboxes
ca: Caselles de selecció

en: Depends on
ca: Depèn de

en: Dependencies
ca: Dependències
