Dropdown Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (7 entries)

en: Attribute
mr: गुणधर्म

en: Type
mr: प्रकार

en: Required
mr: आवश्यक

en: User
mr: सदस्य

en: Customer
mr: ग्राहक

en: Store
mr: दुकान

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
