Dropdown Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Attribute
pt: Atributo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Type
pt: Tipo

en: Required
pt: Obrigatório

en: User
pt: Usuário

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Customer
pt: Cliente

en: Store
pt: Loja

en: Class
pt: Classe

en: Product
pt: Produto

en: Select
pt: Selecionar

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Radios
pt: Rádios

en: Product Kit
pt: Kit de produtos

en: Dependencies
pt: Dependências
