Dropdown Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: Required
uk: Обов’язкове

en: User
uk: Користувач

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Customer
uk: Покупець

en: Store
uk: Магазин

en: Class
uk: Клас

en: Product
uk: Товар

en: Select
uk: Вибір

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Checkboxes
uk: Прапорці

en: Depends on
uk: Залежить від

en: Dependencies
uk: Залежності
