Dropdown Attributes (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Attribute
de: Attribut

en: Development
de: Entwicklung

en: Type
de: Typ

en: Required
de: Erforderlich

en: User
de: Benutzer

en: Textfield
de: Textfeld

en: Customer
de: Kunde

en: Store
de: Shop

en: Class
de: Klasse

en: Product
de: Produkt

en: Select
de: Auswählen

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Radios
de: Optionsfelder

en: Product Kit
de: Artikelzusammenstellung

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Depends on
de: Abhängig von

en: Dependencies
de: Abhängigkeiten
