Dropdown Attributes (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: Required
hi: ज़रूरी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Store
hi: स्टोर

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Dependencies
hi: निर्भरता
