Dropdown Attributes (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Attribute
it: Attributo

en: Development
it: Sviluppo

en: Type
it: Tipo

en: Required
it: Obbligatorio

en: User
it: Utente

en: Textfield
it: Campo testo

en: Customer
it: Cliente

en: Store
it: Negozio

en: Class
it: Classe

en: Product
it: Prodotto

en: Select
it: Scegliere

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Radios
it: Pulsanti di opzione

en: Product Kit
it: Kit prodotto

en: Dependencies
it: Dipendenze
