Ubercart GoCardless Client (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Cost
fr: Coût

en: Logging
fr: Journalisation

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Country
fr: Pays

en: Schedule
fr: Planning

en: week
fr: semaine

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Price
fr: Prix

en: Amount
fr: Montant

en: Company
fr: Société

en: Start date
fr: Date de début

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: City
fr: Ville

en: Postal code
fr: Code postal

en: State/Province
fr: État/Région/Département

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Pending
fr: En attente

en: day
fr: jour

en: month
fr: mois

en: year
fr: année

en: Product
fr: Produit

en: Street address
fr: Adresse

en: Complete
fr: Terminé

en: Adjustment
fr: Ajustement

en: Starting from
fr: Commençant par

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Subscription
fr: Abonnement

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Country code
fr: Code pays

en: Go back
fr: Retour

en: About
fr: À propos

en: Currency code
fr: Code de la devise

en: Adjustments
fr: Ajustements

en: Checkout settings
fr: Paramètres du tunnel d'achat

en: Change date
fr: Changer la date

en: Payment type
fr: Type de paiement

en: Currency symbol
fr: Symbole de la devise
