Ubercart Stripe (8.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Not Installed
fr: Non installé

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Credit card charge failed.
fr: Le débit de la carte bancaire a échoué.

en: Card charged, resolution code: 0022548315
fr: Carte débitée, code de validation: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
fr: Paiement par carte bancaire traité avec succès.

en: Test mode
fr: Mode test

en: Configured
fr: Configuré

en: Credit card charged: @amount
fr: Carte bancaire prélevée : @amount
