Ubuntu Drupal Header (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: View
pt: Ver

en: Node type
pt: Tipo de node

en: Created
pt: Criado

en: Node Type
pt: Tipo do Node

en: Changed
pt: Alterado

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
