UI Icons (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Submit
pt: Enviar

en: Group
pt: Grupo

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Icon
pt: Ícone

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: General
pt: Geral

en: About
pt: Sobre

en: Icon only
pt: Somente ícone

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: URL only
pt: Somente URL

en: Show URL as plain text
pt: Mostrar URL como texto puro

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Placeholder for URL
pt: Placeholder para a URL

en: Placeholder for link text
pt: Placeholder para o texto do link

en: If none are selected, all will be allowed.
pt: Se nada for selecionado, tudo será permitido.

en: Open an SVG XML file and get the icons.
pt: Abra um arquivo XML SVG e obtenha os ícones.
