UI Icons (1.1.0-beta6) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Submit
it: Invia

en: Group
it: Gruppo

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Icon
it: Icona

en: Add
it: Aggiungi

en: Icons
it: Icone

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Filter
it: Filtra

en: General
it: Generale

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Select
it: Scegliere

en: Grid
it: Griglia

en: About
it: Informazioni

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Placeholder for URL
it: Segnaposto per l'URL

en: Placeholder for link text
it: Segnaposto per il testo del link
