UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Links
cs: Odkazy

en: Number
cs: Číslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Component
cs: Komponenta

en: Components
cs: Komponenty

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Color
cs: Barvy

en: Attributes
cs: Atributy

en: String
cs: Řetězec

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Empty
cs: Prázdný

en: Select
cs: Vybrat

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Available components
cs: Dostupné komponenty

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací pole

en: Field label
cs: Popisek pole

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Override the output of this field with custom text
cs: Přepsat výstup pole vlastním textem
