UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to bg translation catalogue (28 entries)

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Development
bg: Разработка

en: Type
bg: Тип

en: List
bg: Списък

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Overview
bg: Обзор

en: Links
bg: Връзки

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: - None -
bg: - Не -

en: Name
bg: Име

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: View
bg: Прегледай

en: Path
bg: Път

en: Menu
bg: Меню

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Block
bg: Блокирай

en: Url
bg: URL

en: Filter
bg: Филтър

en: Severity
bg: Строгост

en: Details
bg: Детайли

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: String
bg: Стринг

en: Source
bg: Източник

en: Empty
bg: Празно

en: Select
bg: Избери
