UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Menu
bn: মেনু

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Block
bn: ব্লক

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Line
bn: লাইন

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
