UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (55 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Development
fi: Kehitys

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Links
fi: Linkit

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Menu
fi: Valikko

en: Component
fi: Komponentti

en: Components
fi: Komponentit

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Block
fi: Lohko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Url
fi: Osoite

en: Filter
fi: Suodatus

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: Line
fi: Rivi

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: String
fi: Merkkijono

en: Token
fi: Muuttuja

en: Source
fi: Lähde

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Select
fi: Valitse

en: Context
fi: Konteksti

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Formatter
fi: Muokkaaja

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Available components
fi: Käytettävissä olevat komponentit

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Slot
fi: Paikka

en: Variant
fi: Muunnos

en: Field label
fi: Kentän nimi

en: Field formatter
fi: Kentän muokkaaja

en: View field
fi: Tarkastele kenttää

en: Conditional rules
fi: Ehdolliset säännöt

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Absolute URL
fi: Absoluuttinen verkko-osoite

en: Status: @status
fi: Tila: status

en: Entity link
fi: Linkki entiteettiin
