UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.11) - en to bs translation catalogue (33 entries)

en: User interface
bs: Korisničko sučelje

en: Title
bs: Naslov

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Overview
bs: Pregled

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Number
bs: Broj

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Update
bs: Ažuriranje

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Menu
bs: Meni

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Field name
bs: Ime polja

en: Fields
bs: Polja

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Source
bs: Izvor

en: Not available
bs: Nema podataka
