UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.11) - en to et translation catalogue (72 entries)

en: User interface
et: Kasutajaliides

en: Title
et: Pealkiri

en: Status
et: Olek

en: Operations
et: Toimingud

en: Content
et: Sisu

en: Value
et: Väärtus

en: Type
et: Liik

en: List
et: Nimekiri

en: Cancel
et: Tühista

en: Remove
et: Eemalda

en: Description
et: Kirjeldus

en: Enabled
et: Lubatud

en: Overview
et: Ülevaade

en: Edit
et: Muuda

en: Links
et: Lingid

en: - None -
et: - Puudub -

en: Weight
et: Kaal

en: Required
et: Kohustuslik

en: Parent
et: Vanem

en: Name
et: Nimi

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Update
et: Uuenda

en: View
et: Kuva

en: Path
et: Tee

en: Refresh
et: Värskenda

en: Region
et: Regioon

en: Menu
et: Menüü

en: Component
et: Komponent

en: Components
et: Komponendid

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Before
et: Enne

en: After
et: Pärast

en: All
et: Kõik

en: Block
et: Plokk

en: Breadcrumb
et: Leivapuru

en: From
et: Kellelt

en: Field name
et: Välja nimetus

en: Fields
et: Väljad

en: Textfield
et: Tekstiväli

en: Unlimited
et: Piiramatu

en: Other
et: Muu

en: Attributes
et: Omadused

en: String
et: Sõne

en: Links:
et: Lingid:

en: Provider
et: Teenusepakkuja

en: Token
et: Tekstiasendaja

en: Source
et: Allikas

en: Entity
et: Olem

en: Empty
et: Tühi

en: Not available
et: Mittesaadaval

en: Select
et: Vali

en: Plugin settings
et: Plugina seaded

en: Values
et: Väärtused

en: Context
et: Kontekst

en: Identifier
et: Identifikaator

en: - Select -
et: - Vali -

en: Formatter
et: Vormindaja

en: Boolean
et: Tõeväärtus

en: - All -
et: - Kõik -

en: Weight for @title
et: @title kaal

en: Weight for row @number
et: Rea @number kaal

en: Label display for @title
et: @title kuvatav silt

en: Parents for @title
et: @title vanemad

en: Absolute URL
et: Absoluutne URL

en: Manage form display
et: Halda vormi kuva

en: Third party settings
et: Kolmanda osapoole seaded

en: %name field is not in the right format.
et: %name väli ei ole õiges vormingus.

en: Plugin for @title
et: Plugin @title jaoks

en: Format type machine name
et: Vormingu tüübi masinloetav nimetus

en: Region for @title
et: @title regioon

[ctx: Plural]
en: Disabled
et: Välja lülitatud
