UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.12) - en to bg translation catalogue (44 entries)

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Status
bg: Статус

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Type
bg: Тип

en: List
bg: Списък

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Enabled
bg: Активиран

en: Overview
bg: Обзор

en: Edit
bg: Редактирай

en: Links
bg: Връзки

en: Number
bg: Число

en: - None -
bg: - Не -

en: Weight
bg: Тегло

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: Name
bg: Име

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Update
bg: Промени

en: View
bg: Прегледай

en: Path
bg: Път

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Region
bg: Област на сайта

en: Menu
bg: Меню

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: All
bg: Всички

en: Block
bg: Блокирай

en: Url
bg: URL

en: From
bg: От

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Other
bg: Други

en: String
bg: Стринг

en: Source
bg: Източник

en: Empty
bg: Празно

en: Select
bg: Избери

en: Display all
bg: Всички

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
