UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.12) - en to mn translation catalogue (37 entries)

en: User interface
mn: Хэрэглэгчийн интерфэйс

en: Title
mn: Гарчиг

en: Status
mn: Төлөв

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Content
mn: Агуулга

en: Value
mn: Утга

en: Type
mn: Төрөл

en: List
mn: Жагсаалт

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Remove
mn: Устгах

en: Description
mn: Тайлбар

en: Enabled
mn: Боломжтой

en: Overview
mn: Ерөнхий агуулга

en: Edit
mn: Засварлах

en: Links
mn: Холбоосууд

en: Number
mn: Дугаар

en: - None -
mn: - Хоосон -

en: Weight
mn: Жин

en: Required
mn: Шаардлагатай

en: Parent
mn: Эх

en: Name
mn: Нэр

en: Field
mn: Талбар

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: View
mn: Харах

en: Path
mn: Зам

en: Region
mn: Бүс

en: Menu
mn: Цэс

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: Before
mn: Өмнө

en: After
mn: Дараа

en: All
mn: Бүгд

en: Block
mn: Хавтан

en: Url
mn: Хаяг

en: Field name
mn: Талбарын нэр

en: Unlimited
mn: Хязгааргүй

en: String
mn: Тэмдэгт

en: Empty
mn: Хоосон
